Winiarki do zabudowy

Blog Single

Winiarki do zabudowy

Winiarki do zabudowy czwartek, 01 czerwca 2017

Chłodziarka do wina ma zagwarantować idealnie warunki, jakie panują piwnicach, w których naturalnie przechowywane jest wino.

Przechowując wino, należy pamiętać o kilku prostych zasadach:

1. Ciemnia
Światło jest katalizatorem stymulującym dojrzewanie wina, co może negatywnie wpływać na smak i bukiet wina w związku z pojawiającymi się w winie związkami siarki. Jeśli chcemy uniknąć efektu „smaku światła”, wino należy przechowywać w zupełnej ciemności. Winiarka, aby sprzyjać procesowi starzenia się wina, powinna być wyposażona w mocne drzwi zapewniające zupełną ciemność. Jeśli chcemy, by była też ona dodatkowo ozdobą domu i decydujemy się drzwi przeszklone, musimy pamiętać, by szkło posiadało skuteczną ochronę przed promieniami UV.

2. Odpowiedni sposób przechowywania
Bukiet wina dojrzewa, gdy proces dojrzewania pozbawiony jest dopływu tlenu, zatem korek od butelki musi być w pełni szczelny. Osiągniemy to, odpowiednio przechowując butelki z winem. Muszą one spoczywać w pozycji poziomej, tak by ów korek pozostawał w styczności z winem.

3. Stała temperatura
Mówi się, że najlepszą temperaturą dla dojrzewania wina jest 12 ° C, aczkolwiek odstępstwa w granicach 2 ° C bywają akceptowane. Obniżenie temperatury dojrzewania powoduje, że ten złożony proces jest spowolniony i dłużej musimy wyczekiwać na osiągnięcie idealnego rezultatu.

4. Czyste, bezwonne powietrze
Wraz z upływem czasu korek może utracić swój początkowy poziom szczelności. Jeśli chcemy uniknąć przenikania woni z butelki, chłodziarki przeznaczone do przechowywania dojrzewających win, powinny być wyposażone w aktywny filtr węglowy. Zapewniając właściwą wentylację eliminuje się zapachy przy jednoczesnym dbaniu o odpowiedni poziom wilgotności.

 

Aktualne nowości

Godziny otwarcia

  • Otwarte 7 dni w tygodniu
  • poniedziałek - sobota: 10:00 - 20:00
  • niedziela: 10:00 - 16:00

Winiarki do zabudowy

Nasze Marki

Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo

Nasi Partnerzy

Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo Brand Logo
To Top